گزارش یک بازدید

یاد داشت آقای دکتر محمد جواد مرادی نیا در کانال تلگرامی “تاریخ خمین” (khomeynhistory) پس از بازدید از ارگ تاریخی میشیجان:

روز چهارشنبه ۱۶ تیر که مصادف با عید فطر بود توفیقی دست داد تا همزمان با مسافرت به خمین،  سری هم به میشیجان زده و از قلعه حیدر قلی میرزا ملقب به امیر حشمت بازدید کنم ؛ قلعه ای که این روزها بار دیگر نسیم زندگی در آن وزیدن گرفته و بوی خوش خشت و کاه‌گل، در آن، شامه ها را می نوازد و آدمی را به مهمانی خاطرات سالیان دور دعوت می کند.
قلعه امیر، این روزها با همت برادران پناهی و با هزینه شخصی آنها در حال مرمت و بازسازی است تا در آینده‌ای که احتمالا ۱۳۹۷ باشد با نام “ارگ میشیجان” پذیرای قدوم آنانی باشد که دل در گرو گذشته این آب و خاک دارند.

چوب های تازه و محکم جانشین چوب های فرسوده و کهنه می شوند، خشت های نو، دیوارهای نیمه ویران را استوار می سازند و خلاصه قلعه نیمه جان، بلکه مرده، بار دیگر سر بر می دارد.
باید به پناهی ها دست مریزاد و خدا قوت گفت و آرزو کرد که امثال آنان زیاد شود.
ارگ میشیجان،  در فضای مجازی نیز جای پایی برای خود باز کرده تا امروز خبرهای بازسازی را پوشش دهد و فردا راهنمایی باشد برای علاقه مندان و بازدید کنندگان. نام ارگ میشیجان را در گوش گوگل زمزمه کنید راهنمایی تان خواهد کرد.

محمد جواد مرادی نیا

آخرین تصاویر اینستاگرام تاریخ خمین

Unable to communicate with Instagram.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.